KURSLAR

SCRATCH

Scratch ile çocuklar eğlenerek kodlamayı öğrenecekler. Sürükle bırak mantığıyla çalışan basit bir arayüze sahip olan Scratch ile çocuklar çeşitli animasyonlar, hikayeler, ve oyunlar yaratabilirler.

READ MORE

ARDUINO

Pek çok projenin yanında çocukları, elektronik ve teknoloji dünyasını bir araya getirmeye olanak sağlıyor. Ayrıca temel elektronik ve programlar ile robotik alan ile tanışma fırsatı bulup bu alana ilk adımı atmış olacaklar. Daha sonra birçok projeyi tasarlayıp hayataca sunacaklar.

READ MORE

MAKEY MAKEY

Hemen hemen her nesneyi dokunmatik yüzeye çevirmemizi sağlayan makey makey bize birçok eğlenceli proje sunar. Aklınıza gelebilecek herşeyi bir klavye olarak algılamamızı sağlayacak bir cihazdır. Oyun hamuru ile araba yarışı oynayabilir, elma veya armut gibi meyveler ile piyano çalabilirsiniz.

READ MORE

MAKE BLOCK – MBOT

Makeblock: Mbot adında geliştirdiği robot ile çocuklar, el becerilerini geliştirmesiyle birlikte küçük bir mucit olabilecek, bir nesne bozulduğunda tamir etme, anlayarak yapma ve üreten bir bireye dönüşecekler. Keşfetme arzularının yanı sıra işbirliğine dayalı eğitimi kavrayacak ve takım çalışmasına daha yatkın olacaklardır.

READ MORE

ROBOTSAN O-BOT

Ülkemizde üretilen bir robottur. O-bot`ta yine ülkemizde geliştirilen görsel programlama programlarından "idea" kullanılmaktadır. Idea`da geliştirilen algoritmaların denemeleri için 3d robot simülatörü başlangıç seviyesindeki kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

READ MORE

LEGO BOOST

LEGO Boost programlanabilir 5 farklı modeli çocukların kendi başlarına robot yapmasının yanında boost çocukların keyifli anlar geçirmesine olanak sağlıyor.

READ MORE

LEGO WEDO 2.0

Temel bilim içeriği sağlayan bu robotlar, çocuklarda ilgi uyandırma,tecrübe ve hayat boyu öğrenmeyi hedef alır. Çocukların doğal keşfetme arzusunu ortaya çıkarmak ile birlikte problem çözme,işbirliği, iletişim gibi becerileri geliştirirken dil, matematik, bilim, teknoloji ve mühendislik gibi konuları daha etkin bir şekilde öğrenirler.

READ MORE

LEGO MINDSTORMS Ev3

Lego Education`ın en gelişmiş robotu olan, EV3 brick üzerine bağlanabilen 4 adet sensör ve 4 adet motor ile çevresi ile çok daha verimli etkileşim kurabilir. EV3 çocuklara programlamanın yanı sıra tasarım odaklı düşünme becerisi kazandırır. Çocukların EV3 ile yapabileceklerinin herhangi bir sınırı yoktur.

READ MORE

3D PRINTER

Günümüzde sağlık, bilim, teknoloji, inşaat, eğitim ve birçok alanda fayda sağlayan 3D yazıcı,çocukların hayal dünyasını geliştirirken, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmasını, üç boyutlu düşünme yeteneklerini artırmayı ve teknolojiyi üretmelerine destek olmaktadır. En önemlisi tasarladıkları nesneleri üç boyutlu olarak görmelerine ve dokunmalarına olanak sağlayarak çocukların yaptığı nesneyi ortaya çıkarması büyük bir mutluluk duygusunu uyandırmaktadır.

READ MORE