LEGO WEDO 2.0

lego-wedo-20

LLEGO WeDo 2.0 temel set, WeDo yazılımı ve etkinlik paketi ile birlikte ilkokul öğrencilerinin meraklarını uyandıran, fen ve bilim alanlarında gelişmelerini sağlayan, gerçek hayat projeleri ile mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimleri sunan bir yaparak öğrenme aracıdır.

Lego Wedo ile yapabilecekleriniz aslında sizin hayallerinize kalmış. Bir helikopter, bir gemi, bir yarış arabası gibi daha bir çok aracı, ya da bir çok bitkiyi hayal edip tasarlamak tamamen size kalmış. Yazılımı hem tablet hem de kişisel bilgisayarlarda kolayca kurulup, çalıştırılabiliyor. Aynı scratch gibi kolay programlanabilir, ama biraz farklı bir kodlama arayüzüne sahip.

WeDo 2.0

Çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, gerçek hayata ait problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayarak öz güvenlerini geliştiren ilk eğitim seti.

Sevgi: Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır. Bilimi elle tutulur, heyecan verici, bir araca dönüştürür.
Öz güven: Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.
Heyecan: Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili Deneyim ve Keşifler yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.
Bütünsellik: Online ve Offline dünyaları birleştirerek çocukların gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki köprüleri kurmalarına olanak tanır.
Son bilimsel çalışmalar aklımızın kalbimizle işbirliği yapmadan çalışmadığını kanıtladı. Yani sevmeden öğrenemiyoruz.

Bu gerçekle baş etmek için LEGO son 10 yıldır öğrenmenin eğlenceli yollarını araştırıyor. Bu derin ar-ge çalışmaları sayesinde WeDo gibi ürünler çocuklarımızın ve velilerimizin hayatını zenginleştiriyor, geleceklerini değiştiriyor

Categories :